Oficialii PSD Botoşani susţin că fostul liberal Gabriel Oprişanu şi-a pus adeziune la partid fără a pune condiţii, el urmand să activeze deocamdată ca simplu membru de partid

17 iulie 2009

Gheorghe Vazdoagă, secretarul general al PSD Botoşani, a confirmat vineri, in cadrul unei conferinţe de presă, inscrierea fostului liberal Gabriel Oprişanu in randul social-democraţilor. Oprişanu şi-a depus adeziunea la PSD in cursul zilei de miercuri, insă susţine Vazdoagă, acesta nu a pus vreo condiţie de genul obţinerii unei funcţii şi nici social-democraţii nu i-au garantat vreo funcţie.

"Urmează ca in maxim o zi două să hotăram in ce organizaţie va activa domnul Oprişanu, pentru că potrivit prevederilor statutului nostru, un membru PSD poate activa in organizaţia unde işi are domiciliul sau locul de muncă. Nu imi plac oamenii care pun condiţii, iar domnul Oprişanu nu a pus nicio condiţie şi nu avem niciun motiv să ii respingem adeziunea", a spus Vazdoagă.

Alte stiri

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia