Leo Grozavu: Este clar că Petrolul porneşte ca şi favorită

1 august 2014

leo grozavu razvan tincu si florin acsinteAntrenorul FC Botoşani a prefaţat, vineri, înr-o conferinţă de presă partida ce o va disputa împotriva echipei Petrolul Ploieşti.

Leo Grozavu a menţionat că jocul este deschis oricărui rezultat, însă a admis că adversara de duminică porneşte ca favorită.

„E un joc de fotbal, iar în fotbal s-au întâmplat multe, nu ştiu dacă chiar minuni. Va fi un meci între două echipe din aceeaşi ligă şi este posibil orice. Este clar că Petrolul porneşte ca şi favorită, o echipă cu multă experienţă, cu jucători foarte valoroşi, cu un antrenor care a demonstrat că poate să facă performanţă la nivel european”, a declarat Leo Grozavu.

Partida de duminică de la ora 17:00 dintre Petrolul şi FC Botoşani va fi transmisă în direct de Look Plus.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia