Dorohoian cercetat penal după ce s-a urcat băut la volan şi a avariat propria maşină

10 aprilie 2014

politie accident de orice fel (2)Un bărbat, de 37 de ani, din Dorohoi este cercetat penal, după ce şi-a avariat maşina şi a refuzat recoltarea probelor biologice.

Poliţiştii au deschis o anchetă, miercuri seară, după ce au constatat că un autoturism, care circula pe Bulevardul Victoriei, a ajuns pe trotuarul de pe partea dreaptă a sensului de mers. În urma impactului cu bordura autoturismul a fost avariat.

like facebookSosiţi la faţa locului agenţii au încercat să îl testeze cu aparatul etilotest pe şofer, întrucît emana halenă alcoolică.

Bărbatul a refuzat, iar acum este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de refuzul recoltării probelor biologice de sânge în vedrea stabilirii alcoolemiei.

 

 

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia