Angajaţii de la Nova Apaserv vor primi luna aceasta doar 80% din salariu. Şi asta pentru că societatea a nu realizat vânzări care să permită acordarea integrală a salariilor. De asemenea, tot din noiembrie, la societate a fost realizată o nouă grilă de salarizare, lefurile unora dintre funcţionari scăzând cu până la 2000 lei.
"Procentul de realizare a veniturilor este de 80%. Dacă va creşte vânzarea de apă, va creşte şi salariul proporţional. La muncitori salariile s-au păstrat, dar au scăzut în zona de funcţionari şi cu 20 milioane lei. Cu părere de rău, ne asumăm înjurăturile. salariile vor fi funcţie de vânzări, iar vânzări înseamnă reducere a pierderilor, a furturilor", a spus Sorescu.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia
bravoooooooooo
....de unde aveti semnale? trebuie sa fie un excroc care face parte din pardidul v-stru,umbla cu para....???sa ramana numai ei si tot neamul lui...???.salarii,premiii...???cel mai bine de trait la apa ???mai bine mai angajati si sa fie salarii mai mici ...nu premii de 3000