Nenorocire într-o localitate din Botoșani. Un bărbat și-a pus capăt zilelor în Postul Crăciunului

O nenorocire a avut loc joi, într-o localitate din județul Botoșani. Un bărbat și-a pus capăt zilelor în Postul Crăciunului. Omul, în vârstă de 58 de ani, din comuna Mihai Eminescu, a fost găsit spânzurat. Descoperirea macabră a fost făcută de nora acestuia, într-un grajd.

Aceasta a dat imediat alarma și a chemat cadrele medicale în speranța că se va mai putea face ceva pentru el, dar din păcate s-a constatat decesul botoșăneanului.

Acum, în prag de sărbători, familia se pregătește să-l conducă pe ultimul drum. Deocamdată, nu se știe exact ce l-a determinat să-și pună capăt zilelor, dar polițiștii au deschis o anchetă în acest caz. Pe trupul acestuia nu au fost găsite urme de violență. Cadavrul a fost ridicat pentru efectuarea necropsiei.

Urmareste-ne pe Google News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *