Angajări la două primării din județul Botoșani. Posturile scoase la concurs

Două primării din județul Botoșani fac angajări în această perioadă. Primăria comunei Călărași angajează consilier școlar. Finanţarea postului este realizată din fonduri europene, în cadrul proiectului ’’Furnizare de servicii integrate în comunităţile rurale – facilitarea accesului persoanelor vulnerabile la servicii de bază eficiente și de calitate”. Dosarele de înscriere la concurs se depun până pe 9 decembrie.

Candidații trebuie să aibă studii superioare absolvite cu diplomă de licenţă cu specializarea în psihologie, pedagogie, psihopedagogie specială, sociologie, asistenţă socială, precum şi alte specializări, conform centralizatorului aprobat prin ordin al ministrului educaţiei şi cercetării pentru ocuparea posturilor/catedrelor de profesor consilier şcolar, în vigoare în anul şcolar al angajării.

De asemenea, Primăria Mileanca caută consilier achiziții publice pentru Compartimentul agricol, fond funciar, cadastru și achiziții. Se cer studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă în Ştiinţe juridice(Ramura de ştiinţă), Ştiinţe economice(Ramura de ştiinţă), Ştiinţe administrative(Ramura de ştiinţă). Nu este necesară vechimea. Dosarele se depun până pe 22 decembrie pentru înscrierea la concurs.

Urmareste-ne pe Google News

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *