Filtre în trafic! Aproape 50 de șoferi au rămas fără permis la Botoșani și s-au dat sute de amenzi

politist, politie, controale trafic, razii, filtre, sofer prins, amendaÎn ultimele 48 de ore, polițiștii botoșăneni au desfășurat activități preventive pe raza întregului județ. În această perioadă nu au fost înregistrate incidente deosebite care să tulbure ordinea și liniștea publică.

Astfel, au fost organizate acțiuni punctuale, pe raza întregului județ cu sprijinul jandarmilor, prilej cu care s-a acționat atât pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, cât și pentru impunerea unui climat de siguranță rutieră.

Polițiștii care s-au aflat în teren au constatat peste 500 de sancțiuni contravenționale în valoare de aproximativ 300.000 de lei și au fost reținute 46 de permise de conducere și 37 de certificate de înmatriculare.

Totodată, un bărbat a fost reținut pentru conducere sub influența alcoolului.

 

Urmareste-ne pe Google News

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *