Trei persoane au murit, iar alte 15 au fost rănite în urma accidentului care a avut loc miercuri în județul Botoșani. Una dintre victime, în stare gravă, a fost preluată de elicopterul SMURD. Nenorocirea a avut loc DN 24 C, între localitățile Românești și Dămideni.
În accident au fost implicate 21 de persoane (4 aflate în autoturism și 17 în microbuz). Din primele informații, autoturismul a intrat pe contrasens și s-a izbit în microbuz.
Două persoane, de 29 si 50 de ani, au fost declarate decedate și s-au continuat resuscitarea pentru cea de-a treia. Din păcate, și aceasta a fost declarată decedată.
„In acest moment, 3 persoane decedate, o persoană preluată de elicopter, conștientă, dar in stare gravă si 14 transportate la UPU Botoșani”, precizează reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Botoșani.













































