Campioană din Botoșani, pe podiumul de modă. Va participa la Bukarest Fashion Week. „Îmi îndeplinesc un vis din copilărie”

Foto: gsp.ro

Campioana la canotaj din Botoșani, Simona Radiș va fi, marți seara, vedeta numărul unu în show-ul creatoarei Claudia Rawlings, la Bukarest Fashion Week. Același rol principal îl va juca Sabrina Voinea în prezentările pregătite de Xena Coșeru și Helen’s Originals.

Ajuns la ediția cu numărul 43, festivalul Bukarest Fashion Week va propune, pe 22 și 23 iulie, un moment special pentru două dintre numele de elită ale sportului românesc: Simona Radiș și Sabrina Voinea, potrivit gsp.ro.

La clubul „Ambasador” din Otopeni, ambele vor urca în premieră pe un podium de modă spre a prezenta ținute de gală pentru trei designeri consacrați: Claudia Rawlings, Xena Coșeru și Helen’s Originals. Iar GSP a intrat în exclusivitate în culisele show-ului, la una dintre ședințele de fitting susținute de dubla campioană olimpică Simona Radiș, aur la Tokyo 2020 (dublu vâsle) și la Paris 2024 (echipaj 8+1).

Foto: gsp.ro

„Nu se compară emoțiile de la concurs cu cele de aici. Cu primele sunt deja obișnuită, dar acum e ceva deosebit. De când eram mică îmi doream să devin model și nu mai speram că va veni acea zi. Dar iată surpriza de azi și abia aștept să trăiesc momentele de marți seara. E o surpriză plăcută, un fel de cadou. Îmi îndeplinesc un vis din copilărie”, a spus, pentru gsp, Simona Radiș.

Urmareste-ne pe Google News

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *