fc botosani- csms iasiFC Botoșani a fost învinsă, joi seară, de CSM Poli Iași în meciul de pe teren propriu din etapa a 18-a a Ligii 1. Echipa botoșăneană a pierdut cu scorul de 2-1 (1-1), după ce au deschis scorul în minutul 6.

Gruparea botoșăneană a fost egalată de platini în minutul 35. Cu un minut înainte de pauză, Flores aduce Iașiul în avantaj.

FC BotoșaniE. Pap – Patache, A. Miron, A. Burcă, Dumitraș – E. Papa, Karaboue – Golofca, L. Fulop, D. Fabbrini – M. Roman II. Au intrat după pauză: Trujic, Ongenda și Chitoșcă. Antr. Liviu Ciobotariu

CSM Poli Iași: D. Rusu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Qaka, Cioinac – Platini, D. Flores, P. Petre – A. Cristea
Au intrat după pauză: Al. Zaharia și Sanoh. Antr. Flavius Stoican.

Arbitru: Marian Barbu

Clasament:

1 CFR Cluj 18 11 6 1 30-10 (20) 39 (20) (+12)
2 Steaua Bucuresti 18 10 4 4 35-21 (14) 34 (17) (+7)
3 FC Viitorul 18 10 3 5 25-19 (6) 33 (17) (+6)
4 CS Universitatea Craiova 18 8 6 4 29-14 (15) 30 (15) (+3)
5 Sepsi OSK 18 7 6 5 23-18 (5) 27 (14) (0)
6 Gaz Metan Medias 18 7 6 5 21-22 (-1) 27 (14) (0)
Playout
7 Astra Giurgiu 18 6 6 6 20-17 (3) 24 (12) (-3)
8 FC Hermannstadt 18 6 3 9 18-21 (-3) 21 (11) (-6)
9 Politehnica Iasi 18 6 3 9 17-27 (-10) 21 (11) (-6)
10 FC Botosani 18 4 8 6 23-27 (-4) 20 (10) (-7)
11 Concordia Chiajna 18 4 6 8 11-22 (-11) 18 (9) (-9)
12 Dinamo Bucuresti 18 4 6 8 17-29 (-12) 18 (9) (-9)
13 Dunarea Calarasi 18 3 8 7 13-18 (-5) 17 (9) (-10)
14 FC Voluntari 18 2 5 11 17-34 (-17) 11 (6) (-16)

One thought on “Bătută din nou de Poli Iași! FC Botoșani pierde pe teren propriu, după ce deschisese scorul. Vezi cum arată clasamentul după acest rezultat!

1. Sa va fie rusine! Intr-adevar ati dat TOTUL PE TEREN asa cum tot declarati! D-le Ifimie,sinteti un bun fsiholog si organizator.Faceti ceva D-stra! Nici ca Dr.intoate Jiji,dar nici asa! Deja sintem de risul lumii dupa ce jucam! Cum sa mai vina lume la stadion?