FC Botoșani- Dinamo București 2-0 (1-0)

fc-botosani-dinamo-echipa-3FC Botoșani a învins, luni seară, cu scorul de 2-0 (1-0) formația Dinamo București, în etapa a 11-a a Ligii 1. Primul gol a fost marcat în minutul 3 de Oaidă, care a șutat plasat în stânga lui Penedo, după o pasă superbă cu călcâiul venită de la Ongenda.

Scorul final a fost stabilit de Fabbrini, care a intrat după pauză și care a înscris în minutul 89 după o pasă de la Golofca, în urma unui contraatac rapid.

FC Botoșani: Pap – Patache, Burcă, Miron, Dumitraș – Oaidă, J. Rodriguez – Golofca, Ongenda, Chitoșcă – M. Roman II. Antr. Costel Enache
Rezerve: Fraisl, Chindriș, Târșă, Karaboue, Fabrini, Brekalo, Ed. Florescu

Dinamo: Penedo – Corbu, Mezague, Katsikas, Popovici – Nistor, Gomelt – Hanca, Sorescu, Salomao – Subotici. Antr. Claudiu Niculescu
Rezerve: Eșanu, M. Popescu, Grozav, Cooper, D. Popa, R. Grigore, R. Moldoveanu

One thought on “FC Botoșani- Dinamo București 2-0 (1-0)