5 milioane de lei de la Ministerul Dezvoltării pentru alimentări de apă în mai mult comune din Botoşani

6 mai 2010

Mai multe lucrări de alimentare cu apă de pe raza comunelor din judeţul Botoşani au primit în aceste zile finanţare pentru continuarea lor. Ministerul Dezvoltării Regional a alocat 5 milioane de lei pentru acest an judeţului Botoşani în vederea efectuării lucrărilor începute în anii anteriori. Vorona şi Tudora, Adăşeni, Vf Câmpului, Dobârceni, Mihălăşeni, Truşeşti şi Rădăuţi Prut îşi vor împărţi aceşti bani. Fiind vorba de obiective de investiţii derulate pe bani guvernamentali, durata execuţiei se prelungeşte pe parcursul mai multor ani.

"Mă bucur că au venit aceşti bani şi că putem continua lucrările. Pentru drumuri încă aşteptăm banii", a declarat Mihai Ţâbuleac, preşedintele Consiliului Judeţean Botoşani.

Totodată, o sumă de 4 milioane de lei au ajuns în Botoşani pentru plata a încă unei părţi din datoriile existente pe lucrările efectuate anul trecut însă nedecontate încă. Astfel se vor face plăţi pentru DJ Stăuceni-Roşiori, DJ Corlăteni-Vorniceni, DC Ungureni-Dângeni, DC Roma-Dimăcheni.

Alte stiri

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia