2,2 milioane de lei din fondul de rulment se vor duce pe continuarea lucrărilor pe drumul de la Vorona

Aproape 3 milioane de lei din fondul de rulment al judeţului au fost repartizaţi miercuri pe câteva obiective, în urma votului consilierilor judeţeni. Este vorba despre 2,2 milioane de lei pentru continuarea lucrărilor pe drumul judeţean de la Vorona, alţi 750.000 de lei pentru un tronson de drum din zona Hăneşti şi restul pentru realizarea unor documentaţii şi expertize pentru noi investiţii.

"Nu ne mai putem permite să rămânem cu fondul de rulment neangajat pentru că avem o problemă arzătoare, şi anume lucrările de la Vorona", a declarat Mihai Ţâbuleac şeful CJ

Banii pentru astfel de investiţii ar fi trebuit să vină prin HG 577 de la Miinisterul Dezvoltării. Până la ora actual CJ nu are niciun semnal privind fila de program pe 2010 pe investiţii.